Toskania z Toscanizzazione

Toskania: Słońce, winnice i magia!
Zanurz się w sercu Włoch, odkrywając magiczną Toskanię, gdzie każdy zakątek kryje opowieść. Oddaj się czarowi pofałdowanych krajobrazów, zapierających dech w piersiach winnic i artystycznych skarbów miast takich jak Florencja czy Piza. Pozwól, by smaki regionalnej kuchni i ciepło mieszkańców zatoczyły niezapomniany taniec w Twoim sercu. Przyłącz się do nas i przeżyj niezapomnianą przygodę,
na której Toskania objawi Ci się w pełnej krasie.

1 400 €

za osobę

Cena zawiera

pełne wyżywienie – włoskie śniadania, obiadokolacje

4 noclegi w agroturystyce Toscanizzaznione Tera Di Dio

powitalne aperitivo

zwiedzanie włoskich miast

zwiedzanie muzeum Piagio Vespa

wycieczka do teatro di silencio

wycieczka na termy Bagni San Filippo

transport lokalny związany z programem wyjazdu

przelot

transfer z i na lotnisko

Nocleg w Tera Di Dio:

4 noclegi w agroturystyce Toscanizzaznione Tera Di Dio (zakwaterowanie w apartamentach – każdy dla 2 osób) w dniach: 17-21.10.2023.

Wyżywienie:

4 śniadania, 3 kolacje w agroturystyce (live cooking, gotowanie w okrągłym parmezanie, pizza z kamiennego pieca) uroczysta kolacja w restauracji obok Krzywej Wieży.
W menu znajdą się m.in.:

Florencja z licencjonowaną przewodniczką mówiącą po polsku

Florencja, zwana kolebką renesansu, kryje w sobie arcydzieła sztuki i architektury, które zachwycają od wieków. Jej historyczne centrum opowiada historię genialnych artystów, takich jak Leonardo da Vinci czy Michelangelo. Spacerując po kamiennych uliczkach, można poczuć puls życia tej niezwykłej metropolii, której dziedzictwo kulturowe nie ma sobie równych.

Wycieczka do Voltery

Volterra, położona na toskańskim wzgórzu, jest skarbnicą etruskańskiej historii i średniowiecznej architektury. Jej dobrze zachowane mury miejskie
i starożytne ruiny świadczą o bogatej przeszłości, która sięga ponad trzech tysięcy lat wstecz. Spacerując po kamiennych uliczkach Volterry, można podziwiać malownicze widoki na okoliczne krajobrazy i poczuć atmosferę dawnych czasów.

Wycieczka do Pisy

Pisa, znana na całym świecie dzięki swojej krzywej wieży, jest perłą toskańskiej architektury i historii. Prócz słynnej wieży, Piazza dei Miracoli zachwyca wspaniałą katedrą i baptysterium, stanowiąc duchowe serce miasta. Choć Pisa przyciąga turystów swoim ikonicznym zabytkiem, jej urokliwe uliczki i kawiarnie pozwalają na chwilę wytchnienia w otoczeniu autentycznej włoskiej atmosfery.

Wycieczka do Sieny

Siena, osadzona w sercu Toskanii, jest symbolem średniowiecznego uroku i tradycji. Jej charakterystyczne, wąskie uliczki prowadzą do Piazza del Campo, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych placów Europy, gdzie odbywa się słynny wyścig konny Palio. Majestatyczna katedra Duomo w Sienie zaskakuje swą bogatą dekoracją i jest świadectwem wspaniałej historii miasta w sztuce i kulturze.

Plan zwiedzania:

I dzień

17.10.2023

II dzień

18.10.2023

III dzień

19.10.2023

IV dzień

20.10.2023

V dzień

21.10.2023

Przeżyj z nami niezapomnianą przygodę!

Zarezerwuj miejsce już dziś!