Atrakcje w Toskanii

Toskania to nie tylko wspaniałe wino, jedzenie oraz pięknie spędzany czas w czasie fiesty. Toskania to również cudowne widoki i kolebka naszej cywilizacji, a także morze i piaszczyste plaże! Jeśli chcesz poznać jej uroki bliżej, przygotowaliśmy dla Ciebie listę miejsc z konkretnymi pinezkami w postaci planu wycieczek, z których możesz indywidualnie skorzystać, zawieraj one także najdogodniejsze parkingi.

Piza Krzywa Wieża Toskania

Pisa oraz Marina di Pisa

Krzywą wieżę koniecznie trzeba zobaczyć!

Włoskie miasto Toskania

Volterra

Miejscowość, z której pochodzi słynna rodzina vampirów z filmu Zmierzch, miejscowość z czasów etrusków z pięknym teatrem rzymskim oraz wspaniałymi widokami.

Włoskie miasto Toskania

Sam Gimignano

Średniowieczny Manthatan, im wyższa i ładniejsza wieża tym wyższy status społeczny, tak wyglądało „obnoszenie się” z bogactwem w średniowieczu. Niesamowite widoki po drodze, wspaniała architektura i historia, czyli Toskania w najlepszej postaci.

Florencja Toskania

Florencja

Znane wszystkim i bardzo ciekawe miasto w Toskanii, rządziła nim w XIX wieku nasza była sąsiadka, czyli… siostra Napoleona Bonaparte, który wychował się w północnej Italii.

Włoskie miasteczko Toskania

Peccoli

Pobliskie, piękne miasteczko znajdujące się od winnicy kilka minut drogi autem. Stare, niezatłoczone, bez turystów, pokazujące codzienne toskańskie życie.

włoskie miasteczko Toskania

Musei Villa comunale Baciocchi

Muzeum miejskie z atrakcją dla dzieci i nie tylko – świat zwierząt uwieczniony na figurach woskowych, które wyglądają jak żywe!

plaża Toskania Włochy

Bagno Uappala

Najbliższa piaszczysta plaża, na której możesz się zrelaksować oraz zażyć słonecznej i morskiej kąpieli.

Włoskie wino Toskania

Zachód słońca na plaży + wspaniałe drinki

Prawdziwy toskański zachód słońca nad morzem
z owocami morza i pysznym drinkiem? piękniejszego zachodu nie można sobie wyobrazić.

Włoska kolacja włoska kuchnia Toskania

La corte di San Leonardo

Najlepsza restauracja prowadzona przez naszego przyjaciela Iniego w Pizie, tuż obok Krzywej Wieży. W menu znajdziesz przepyszne owoce morza, ravioli, znakomite pasty, a także pizzę i najlepsze na świecie Tiramisu.

Spiagge Bianche Toskania plaża

Spiagge Bianche

Urocza dzika plaża z białym piaskiem, który nadaje również piękny kolor wody w morzu. Jeśli cenisz sobie dzikie plażowanie z mniejszą ilością ludzi i nie przeszkadza ci brak barów i leżaków do wynajęcia- to miejsce jest dla Ciebie.

włoskie outlety włoska moda Toskania

Włoska moda

A może Outlet z włoską modą? Jeśli chcesz kupić bardzo dobrej jakości ubrania i rozsądnych cenach, również znanych marek – wybierz się do Outet Barberino.

Włoska Kawa Toskania

Najlepsza kawa

A może kawa w lokalnej kawiarni na tarasie z cudownym widokiem na horyzont Toskanii? Jeśli tak, to tylko tutaj.

winnica wschód słońca
Bagni San Filippo Toskania

Bagni San Filippo

Piękne gorące źródła w lasach Toskanii, które znajdują się z dala od masowej turystyki. Można połączyć ze zwiedzaniem Sieny. Rekomendujemy wybrać się w dni powszednie i nie za gorące. Woda jest bardzo ciepła, więc jest to dobry pomysł w momencie zimnej deszczowej pogody 😉

Włoskie miasteczko Toskania

Lucca

Znane wszystkim i bardzo ciekawe miasto w Toskanii, rządziła nim w XIX wieku nasza była sąsiadka, czyli… siostra Napoleona Bonaparte, który wychował się w północnej Italii.

widok na winnicę

woda

prąd

ogród

śniadania i kolacje (dodatkowo płatne)

dostęp do basenu (dodatkowo płatny)